Wczytuję dane...

ZASILACZE LED

Zasilacz LED

Zasilacz LED, w odróżnieniu od swoich tradycyjnych, elektronicznych odpowiedników, dedykowany jest do użytku z całym systemem oświetlenia wnętrza w technologii LED. Taki typ oświetlenia wymaga dostarczenia prądu o niskim napięciu, dlatego techniczna budowa zasilacza do taśm ledowych umożliwia impulsowy przepływ prądu i stabilizację napięcia. W innym wypadku diody znajdujące się w taśmach ledowych podłączone do źródła o zbyt wysokim napięciu ulegną szybkiemu przepaleniu się. Taka sytuacja prowadzi również do możliwego przeciążenia i niespodziewanych zwarć w instalacji elektrycznej całego domu. Zasilacz LED może być podłączony bezpośrednio do źródła światła lub do sterownika LED, jeśli chcemy kontrolować kolor i intensywność emitowanego światła.

Rodzaje zasilaczy LED

Rodzaj, budowa, a także kształt zasilaczy LED dostępnych w sklepie, jest zależny od docelowego miejsca instalacji. Zasilacze modułowe charakteryzuje niski pobór energii dla urządzeń w stanie spoczynku. Wykorzystuje się je w przypadku zaawansowanych systemów oświetlenia LED, ponieważ mogą obsłużyć zestaw pobierający aż 320W. Dostępny jest w rozmiarze standardowym, slim, ultra slim i w wersji meblowej o estetycznym wyglądzie i szerokim spektrum funkcjonalności.

Zasilacze gniazdkowe są proste i szybkie w instalacji, a także atrakcyjne cenowo. Dobrze sprawdzają się w miejscach, gdzie duża moc nie jest wymagana.

Hermetyczne zasilacze odznaczają się wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne, dlatego idealnie nadają się do użytku zarówno w budynkach, jak i na wolnym powietrzu. Zasilacz hermetyczny IP67 gwarantuję wodoszczelność i bezpieczeństwo podczas pracy całego układu oświetlenia LED w wilgotnych miejscach.

Wybór zasilacza

Przystępując do wyboru zasilacza odpowiadającego aktualnym potrzebom, należy mieć na uwadze jego docelowe miejsce, warunkujące rozmiar i ewentualną wodoszczelność, a także szczegółowo ustalić moc, jaką cały system oświetlenia ledowego potrzebuje.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów