Wczytuję dane...

TAŚMY LED STANDARDOWE

Taśma LED

Taśmy LED to podstawowe wyposażenie każdego systemu oświetlenia ledowego. Najczęstszym powodem ich wykorzystywania jest chęć, aby w gustowny i klimatyczny sposób udekorować pomieszczenia, bądź wyraźnie wyeksponować jego jakąś część. Montowane do sufitów, ścianek, mebli czy regałów stanowią oryginalną dekorację w połączeniu z praktyczną funkcją doświetlenia zacienionych miejsc. Wybierając odpowiedni rodzaj taśmy LED, w połączeniu z właściwym zasilaczem i sterownikiem, może zostać użyta jako dekoracja świąteczna na dworze, na przykład na dachu lub zewnętrznych ścianach domu.

Taśmy LED wykorzystują niewiele mocy, a dają ogrom możliwości w wyborze koloru i intensywności emitowanego światła. Dzięki temu czynią z niego uniwersalną dekorację na każdą okazję i do każdego typu pomieszczenia.

Budowa

Taśmy zbudowane są z diod SMD, dzięki czemu łączą w sobie walor estetyczny z szerokim spektrum emitowanej jasności, a także energooszczędnością. Długość taśmy dostępnej w jednym kawałku to 5 metrów i zawiera ona od 150 do 600 diod o łącznej jasności 1600 lm. Standardowe taśmy LED oferują wariant o standardzie wodoszczelności IP20 i IP65.

Taśma LED IP20 idealnie posłuży w miejscach, w których nie będzie miała bezpośredniego kontaktu z wodą, na przykład będąc podwieszana na suficie. Paradoksalnie tego typu taśmy użyjemy również w sytuacji, gdy będzie ona narażona na ciągłe zalanie. Wówczas należy szczelnie zabezpieczyć taśmę profilami aluminiowymi. Co ważne jest to jedyny typ taśmy LED, który można używać do profili i wnęk, czyli miejsc, gdzie odprowadzanie ciepła jest mocno ograniczone.

Taśma LED IP65 zbudowana jest z sylikonowej powłoki, zabezpieczającej diody przed urazami mechanicznymi. Niestety nie nadaje się do użytku w miejsca narażone na działanie wody. Po niewielkim zalaniu taśma wymaga jedynie osuszenia, ale po dłuższym działaniu wody, może zostać trwale uszkodzona. Taśma LED IP65 nie może być zamontowana w profilach, wnękach ani frezach, ponieważ jej zabezpieczająca powłoka z sylikonu utrudnia samoistne chłodzenie taśmy. Przy wyborze miejsca docelowego dla tego rodzaju taśmy należy pamiętać, aby unikać miejsc, w których, szczególnie w sezonie grzewczym, występuje duże prawdopodobieństwo wyższej temperatury niż w innych częściach pomieszczenia.

Przedłużenie żywotności taśm LED

Taśmy LED to bazowy element oświetlenia ledowego, dlatego ważne, aby pozostały w jak najlepszej kondycji i w jak najdłuższym czasie. Jej żywotność nie zależy tylko i wyłącznie od jakości samej taśmy, ale również zasilania, sterowania i sposobu montażu. Do uzyskania profesjonalnego i bezpiecznego dla instalacji elektrycznej efektu, należy używać zasilaczy impulsowych, dedykowanych do taśm LED. To samo dotyczy profili aluminiowych, które zabezpieczaj taśmy przed uszkodzeniami mechanicznymi, niekorzystnym wpływem kurzu i wilgoci, a także wspomagają cyrkulację ciepłą emitowanego przez nagrzewające się diody.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów