Wczytuję dane...

MODUŁY LED

Moduły LED

Moduł LED jest popularniejszą alternatywą dla mniej wygodnych w montażu taśm LED. Dzięki przewodom między modułami, taśmy klejącej lub specjalnym otworom montażowym, moduły LED są elastyczne i łatwiejsze do zainstalowania na niemal każdej powierzchni. Zastosowanie soczewek o szerokim kącie zakończonych łukiem, znacznie wpływają na kąt świecenia. Moduł LED wykonany jest z wytrzymałego i wodoodpornego tworzywa ABS, przez co obudowa jest mniej podatna na zarysowania czy inne uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu moduły LED mają swoje zastosowanie w oświetleniu wnętrz, jak i miejsc poza domem, bez względu na aktualne warunki atmosferyczne. Na rynku dostępne są moduły w wersjach od 1 do 7 diod, w różnych wariantach kolorystycznych i kształtach.

Zastosowanie modułów LED

Moduły LED mają szerokie zastosowanie w architekturze, przede wszystkim w dekoracyjnym oświetleniu wnętrz i ogrodów, ale także mogą służyć do oświetlania powierzchni reklamowych. Ich praktyczne zastosowanie wykorzystywane jest w celach marketingowych do podświetlania powierzchni reklamowych takich jak litery 3D, banery, kasetony, pleksi, witryny sklepowe czy szeroko pojętej ekspozycji towaru. Są również elementami składowymi opraw oświetleniowych i lamp LED.

Najczęstszym zastosowaniem modułów LED w powierzchniach mieszkalnych jest oświetlenie mebli, akwariów lub terrariów. Dzięki możliwości wyboru kształtu, mocy i koloru, a także w połączeniu z profilami LED i innymi akcesoriami, moduły mają silny potencjał dekoracyjny. W ogrodzie najczęściej stosuje się je do podświetlania basenów, saun czy oczek wodnych.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów