Wczytuję dane...

Oświetl swój ogród z głową

Nadaj charakteru swojemu ogrodowi z oświetleniem LED. To znakomity i nieszablonowy sposób na wyróżnienie się, dodatkowo wpływający na nasze samopoczucie. Na rynku są dostępne rozmaite produkty, zatem jakie oświetlenie ogrodowe będzie najlepsze?

 

Lampy LED mają być pożyteczne, jak i dekoracyjne. Dzięki niskiemu zużyciu energii rozwiązanie to jest ekonomiczne. Do wyboru mamy mnóstwo nowoczesnych, jak i klasycznych modeli. Powoduje to, że jesteś w stanie dobrać je pod design swojego ogrodu. Ze względów praktycznych warto takie oświetlenie połączyć z oświetleniem elewacji, aby efekt był jak najlepszy.

 

Zwykle wybierane są niskie lampy stojące, służące za dodatek i niezajmujących dużo miejsca. Ze względu na ich mały rozmiar, wkomponują się w praktycznie każdy ogród. Jednak, jeśli chcesz, aby oświetlenie było głównym punktem w Twoim ogrodzie, warto zwrócić uwagę na wysokie lampy. Takie lampy LED, ustawione w dobrej odległości może stworzyć nietuzinkowy efekt. Decydując się na wysokie latarnie, warto dobrać odpowiednie oświetlenie elewacji np. kinkiet zewnętrzny w tym samym stylu co wybrane lampy do ogrodu. Upiększy on elewację i dopełni wystrój ogrodu. Możesz także wykorzystać wiszące lampy ogrodowe, kule ogrodowe, lampy najazdowe czy kostkę brukową LED.

 

Oświetlenie ogrodowe ma być proste, tanie i atrakcyjne. Modele zasilane napięciem 230V to najbardziej klasyczne źródła światła LED. Jednak bardzo często wybierane są lampy LED niskonapięciowe np. 24V DC. Jedną z zalet jest bezproblemowe sterowanie. W większej mierze można stosować identyczne sterowniki wykorzystywane przy taśmach LED. Umożliwia to zaprojektowanie oświetlenia ogrodowego LED RGB, którym możemy manewrować za pomocą kontrolerów.