Wczytuję dane...

Oświetlenie LED kabiny prysznicowej

Wiele osób stawia w dzisiejszych czasach na kabinę prysznicową. W niektórych domach dostrzegamy także wannę, jednak prysznic jest bardziej ekonomiczny. Niezależnie od tego, czy prysznic jest mały, czy duży warto zwrócić uwagę na odpowiednie oświetlenie lampami albo Ledami.

 

Przede wszystkim zastanów się w jaki sposób odpowiednio i interesująco oświetlić kabinę prysznicową. Chodzi o funkcjonalność całej łazienki. Jeśli ekran prysznicowy jest całkowicie przezroczysty, łazienka wydaje się jaśniejsza, jednak w momencie posiadania ekranu, który jest zacieniony, może być ciemno i melancholijnie. 

 

Górne oświetlenie LED pod prysznicem sprawi, że w łazience będzie jaśniej. To jedno z tych pomieszczeń, w których się relaksujesz, dlatego pamiętaj o naturalnym świetle – ciepłej bieli. Unikaj zimnego światła białego.

 

Lampy pod prysznicem powinny być wodoszczelne. Zapobiegnie to zwarciom, awariom, a przede wszystkim porażeniu prądem. Wartość klasy szczelności IP uzależniona jest od położenia oświetlenia. Zwykle wybieramy wysoką klasę szczelności np. IP65 lub wyższą, aby uniknąć przedostaniu się pary wodnej, a co za tym idzie problemów elektrycznych. Oprawy halogenowe LED, czy taśma LED IP65 zapobiegają parze i kondensacji, a w dodatku są łatwo dostępne.

 

Możesz także wybrać słuchawkę prysznicową, zawierającą oświetlenie LED w różnych kolorach. Niektóre posiadają czujniki temperatury, dzięki czemu kolor zmienia się adekwatnie do temperatury.

 

Dzisiejsze możliwości mamy nieograniczone. Nowoczesne taśmy LED, lampy, słuchawki z oświetleniem LED potrafią zdziałać cuda i stworzyć bardzo klimatyczną łazienkę. Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Do dzieła!