Wczytuję dane...

Oświetl swój taras

Taras to miejsce, w którym cała rodzina może wypocząć od codziennego zgiełku. To oaza spokoju na zewnątrz Twojego domu. Z odpowiednim oświetleniem stanie się jeszcze bardziej przytulna niż myślisz, dlatego warto zaplanować aranżację LED.

Taras ma być funkcjonalny i komfortowy nie tylko pod względem mebli i rozmaitych dodatków, ale także oświetlenia. Tak, aby umożliwić domownikom przebywanie do późnego wieczora. Mamy do wyboru m.in. oświetlenie dróżki ogrodowej przy tarasie, kinkiety na elewacji czy oświetlenie sufitowe. Jeśli odpowiednio wcześniej zaplanujesz, gdzie umieścisz oświetlenie i uwzględnisz potrzeby swojej rodziny, nastanie idealna jasność.

W zależności od aranżacji – tradycyjnej bądź nowoczesnej możesz odpowiednio dobrać oświetlenie, zachowując spójność. Jednak, jeśli posiadasz już taras, a w planach nie miałeś zaaranżowanego oświetlenia, możesz postawić na lampy tarasowe np. wykonane ze stali. Pamiętaj, że w eleganckiej stylistyce lepiej stawiać na ciepłe tonacje – żółte i pomarańczowe światło. Natomiast chłodne tonacje i minimalistyczne lampy z dodatkiem drewna czy betonu będą bardziej pasowały do nowoczesnej stylistyki.

Oświetlenie ma być bezpieczne, solidne i praktyczne. Najlepiej, gdyby nie za bardzo raziło w oczy, aby wieczór na tarasie był przyjemnością, a nie przymusem.