Wczytuję dane...

Jak dobrać taśmę LED?

Taśmy LED są fajnym i praktycznym patentem często używanym w mieszkaniach, jednak specjalistyczne opisy nie pomagają w wyborze. Ich selekcjonowanie staje się kłopotliwe, co zniechęca w kontynuowaniu szukania odpowiednich taśm. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy porady, które pomogą Ci w wyborze taśmy LED. 

Na początku wybierz rodzaj taśmy LED. Zwróć uwagę na taśmę w żelu oraz bez. Jeśli chcesz uzyskać nietuzinkowy rezultat – wybierz taśmę nieposiadającą żelu wraz z kloszem mlecznym, czyli opalem. Dzięki niemu otrzymasz efekt rozproszenia światła, który będzie bardzo ciekawie wyglądał. 

Drugą ważną kwestią jest wybór nowoczesnych diod LED typu 2835. To właśnie od nich uwarunkowany jest efekt świecenia, a zatem to, co najważniejsze w taśmach LED. 

Kolejnym ważnym aspektem jest strumień świetlny. Zastanów się, ile światła będzie Ci potrzebne w danym pomieszczeniu np. łazienka i kuchnia może być bardziej oświetlona niż przedpokój. Następnie zwróć uwagę na parametr lumen (lm) – im wyższy lumen, tym więcej będzie światła.

 

Warto także zwrócić uwagę na współczynnik oddawania barw – CRI. Im wyższe, tym naturalniej będzie wyglądać oświetlony obszar. Wspomniane wcześniej taśmy 2835 posiadają CRI wyższe niż 80, a co za tym idzie – są z górnej półki taśm LED. 

Zwróć także uwagę na zagęszczenie diod LED. Standardowo 1 moduł taśmy posiada 3 diody na 5 cm. Chcąc wykorzystać taśmę pod względem dekoracyjnym, wystarczą Ci 3 diody na 10 cm, natomiast 3 diody na 1,25 czy 2,5 cm w jednym module są w stanie oświetlić wnętrze. Zasada jest prosta – linia światła będzie bardziej harmonijna, im więcej diod znajduje się na taśmie LED. 

Stawiaj na taśmy LED, wyposażone w gruby podkład PCB, wysokiej jakości rezystory, a także wzmocnione ścieżki miedziane.